Nobilis Tilia: Biodynamická zahrada ve Vlčí hoře je otevřena veřejnosti

Nobilis Tilia biodynamicka zahrada
Nobilis Tilia biodynamická zahrada

Dlouho jsem na to místo slýchávala samé ódy. Léta jsem poslouchala nejrůznější vyprávění. A dlouhá léta si říkala, že se tam jednou musím podívat. Řeč je o Vlčí Hoře v severních Čechách, kde sídlí Nobilis Tilia. A nedávno jsem si tohle malé cestovatelské přání splnila, když jsem do Nobilisky vyrazila na press trip. A inu, genius loci má tohle místo neskutečné. 

Čeká nás ještě pár slunečních podzimních dní, a tak jestli plánujete menší výlet po Česku, zajeďte si do Vlčí Hory. Najdete tam všechno, co si od pořádného výletu lze přát: čistý vzduch, nedotčenou přírodu, zahrady s dětským hřištěm, kde se návštěvník seznámí se základy biodynamiky a permakultury a taky útulnou kavárnou s dobrým kafem a dortíky!

Zahrady Nobilis Tilia, stejně jako celé zákaznické centrum, je volně přístupné veřejnosti. Jediné, kde je potřeba udělat si rezervaci, je jejich kosmetický salon, který bych jednou ráda vyzkoušela. Jelikož znám většinu jejich kosmetického portfolia, tak mě samotnou zajímá výsledné ošetření. 

Ale zpátky k tomu nejkrásnějšímu: k zahradám. Stojí na základech permakultury a biodynamického pěstování rostlin, což je důmyslný systém pěstování respektující jak cykly přírody, tak i jednotlivých rostlin, které dokáží žít ve společné synergii. Tímto maximálně udržitelným způsobem se kultivuje a obnovuje příroda. Podobných zahrad přitom v Česku není moc. 

Ohřát se pak můžete v jejich kavárně nebo v aromaterapeutickém Nobilis Tilia obchůdku, kde si lze všechno vyzkoušet, ovonět, nechat si poradit s výběrem nebo vybrat už vánoční dárky. Do zimního období doporučuju hlavně zásobu koupelových olejů, které mi mockrát pomohly podchytit nejrůznější nastydnutí (a pak konkrétně ještě Eukalyptový BIO balzám). Všechny možné vzorky kosmetiky pak lze vyzkoušet v Adventním kalendáři. Už se těším, až začnu otevírat první políčka. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp