Zahraničí Bio Mapa

Nice udržitelně: Kde si vychutnat autentickou kuchyni + bio vinice v Provence (2023)

Azurové pobřeží není jen nablýskané pozlátko: Nice nabízí celou řadu zajímavých podniků, kde objevíte autentickou francouzskou kuchyni i vinárny s tím nejlepším bio vínem z místních vinic. Protože tady jste přímo u zdroje!

Nice udržitelně: Kde si vychutnat autentickou kuchyni + bio vinice v Provence
Tallinn udržitelně: Estonská tradiční kuchyně a ráj bleších trhů

Tallinn udržitelně: Estonská tradiční kuchyně a ráj bleších trhů

Tallinn je překrásná estonská metropole s nádherným Starým Městem, přístavem i Kalamaja plážemi, kde se zabavíte, skvěle najíte a kde objevíte celou plejádu zajímavých design obchůdků i rozsáhlých blešáků. Nejstarší kavárna tu funguje od roku 1864, nejstarší restaurace, známá Olde Hansa, už od roku 1517. Estonsko má také čistější vzduch než většina Evropy a Tallinn letos navíc získal ocenění European Green Capital 2023.

Helsinki/Finsko udržitelně: Průvodce finskými značkami a designem

Znáte tervu, finský minimalismus nebo kosmetiku s přírodním mikrobiálním ekosystémem, který se vyskytuje pouze v čisté lesní půdě? Ne? Helsinki vám tyhle radosti představí. A k tomu vás okouzlí severským minimalismem, estetikou a zároveň tradičními vyřezávanými výrobky ze dřeva.

Helsinki/Finsko udržitelně: Průvodce finskými značkami a designem
Barcelona beach

Barcelona udržitelně: 27 míst, které chcete objevit

Barcelona nemá jen skvělé pláže, architekturu a památky. Centrum a čtvrť Gracia vás potěší i krásnými concept story s kousky od místních umělců a designerů, objevit tu lze i drobné šperkaře nebo malá bistra, která jsou chutnější a zdravější verzí fast foodů.

Bergen udržitelně: království vlny a skandinávského designu

Žádné vlněné svetry nejsou tak hezké, jako ty s norským vzorem. Jsou tedy tím nejlepším suvenýrem, který si z Bergenu můžete přivést. Taková vzpomínka na tohle pohádkové město vás bude skutečně hřát a to ještě dlouhá léta!

Bergen, Norway, Bio mapa
Berlin OFT Biomapa, Lucie van Koten

Berlin udržitelně: vintage obchody & bar, jehož budete chtít být součástí

Berlín je velice autentickou metropolí, kde stále pocítíte rozdíly východní a západní Evropy, má nezaměnitelnou atmosféru a spoustu míst, které se vám vryjí pod kůži.

Paříž udržitelně: Tipy na second handy a vintage obchody

Co by to byla Paříž bez croissantu, kávy v kelímku, bagety a vintage obchůdků, kam Pařížanky nosí své již nepotřebné oblečení? Tentokrát jsem šla v Paříži po stopách běžných i luxusních second handů, kde se dají objevit netušené poklady, se kterými vás pustí přes hranice.

Notredame, Paris, France, BIO mapa