Barcelona beach

Barcelona udržitelně: 27 míst, které chcete objevit

Barcelona nemá jen skvělé pláže, architekturu a památky. Centrum a čtvrť Gracia vás potěší i krásnými concept story s kousky od místních umělců a designerů, objevit tu lze i drobné šperkaře nebo malá bistra, která jsou chutnější a zdravější verzí fast foodů.

Kde se dobře najíst

Pokud hledáte, kde se blízko centra dobře a zdravě najíst, je Barcelona gastronomický ráj: navštívit můžete Pure Cuisine, ryze asijskou kuchyni, Green&Burger, Oassis Natural Cooking nebo Vegetalia. A pokud hledáte něco ryze autentického s velice dobrou paellou, vyhledejte tradiční restauraci Casa Alfonso. Ovšem pozor: chce to raději rezervaci.

Jedinečné designové kousky

Pakliže si chcete z cest přivést kousek, který tu nebude široko daleko mít nikdo a ještě podpořit místního designera, zavítejte do čtvrti Gracia, která je stylová a najdete tu ulice lemované jedním concept storem za druhým. Dojít můžete až do centra, vlastně až na pláž. A pořád budete mít co objevovat.

Ze všech míst na Bio mapě tak vypíchnu především: hravý concept store Natura, Systemaction, interiérové doplňky a lůžkoviny z přírodních materiálů Textura, drobnosti a základní kousky z BaoBag, naprosto dechberoucí klobouky Eliurpi a pokud potřebujete pohodlnou botu z místních dílen, zavítejte do La casa de la alpargata.

V mnoha koncept storech objevíte i lokální kosmetiku, zvláště pak doporučuju mrknout po IOIO například v El Safareig.

Rychle a zdravě

Rychle a zdravě nakoupíte v centru na mnoha místech, určitě vyhledejte i Veritas supermarket, kde najdete širokou nabídku i bezlepkových či vege potravin. Kousek od Sagrada Familia pak objevíte kouzelný obchůdek El graner, kde nakoupíte i bezobalově.

Po kliknutí vás Bio mapa ještě zavede na spoustu dalších adres.
Jaké jsou vaše oblíbené podniky?

Foto: Unsplash

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.

Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.

Jestli se whisky začala dřív pálit v Irsku nebo Skotsku, na tom se historikové shodnout nedokážou. Tak či tak, pokud jste milovník whisky, bude se vám v Edinburghu líbit. Skotské metropoli však propadnete i v případě, že jste propadli kráse tartaru – tradičnímu kostkovanému vzoru, tolik typickému pro kilt (anebo pro tvorbu Vivienne Westwood). Tradiční skotskou kostku ze 100% vlny tu totiž najdete na každém rohu.

Read More »

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *