La femme MiMi Boutique & Atelier: Za zero-waste módou i kvalitním hedvábím

Pokud jste pražští, návrhářku MiMi jistě znáte – její butik jen pár kroků od Lucerny zdobí ulici už řadu let. Jestli chodíte okolo, zavítejte. Vevnitř vás čeká oáza květin, interiér s obrovským zrcadlem, řadou obrazů a elegantních vintage prvků, takže si místy přijdete jak v prvorepublikovém salonu.

A co teprve těch kousků, kterými salon oplývá! Hledáte něco řemeslně kvalitního, neotřelého, nebo naopak milujete kousky, které můžete nosit pořád jen pokaždé jinak? Jeden skvěle padnoucí kousek na deset způsobů? Tak to se vám tu bude líbit. Na své si přijdete i v případě, že milujete zajímavé doplňky – MiMi umí totiž mistrně zacházet se zbytky látek, z nichž tvoří, a vymyšlí z nich třeba oboustranný pásek, samostatný límec či šáteček, který není ani příliš malý a ani příliš objemný.

MiMi bravurně kombinuje barevné výšivky s basic barvami, velice lichotivé má i střihy a materiály, s nimiž ani s mnoha vrstvením nebudete vypadat jak sněhulák. Miluju její roláky a trika s dlouhými rukámy z pevné bavlny a vlny. Miluju její šaty, ať už splývají na těle, nebo se uváží v pase. Obdivuju její smysl pro detail zvláště tehdy, když díky koženému pásku vytvoří celý nový outfit. Ale co miluju úplně nejvíc, to je její len a hedvábí!

Hedvábné halenky v blankytně modré či tmavě zelené přímo svádějí k tomu, aby se nosily do společnosti. Jakmile je však rozepnete a uvážete je v pase, je z toho neformální tunika, kterou oceníte zase třeba na pláži. Midi sukně z hedvábí jsou doslova sen – kdyby si s nimi nepohrával vítr, ani nevíte, že je máte na těle. Stejně tak šaty, které nebudete chtít sundat.

La Femme MiMi je bezpochyby kouzelnice s materiály a pracuje co možná nejvíce udržitelně. Najdete u ní řadu přírodních materiálů ve vysoké kvalitě i zero-waste kousky. A ať už v prodejně potkáte kohokoliv, vždy vám na rtech vykouzlí úsměv. MiMi k tomu ještě vymyslí skvělý outfit, netradiční vrstvení i doplňky.

La femme MiMi Boutique & Atelier najdete v Štěpánské 53 na Praze 1, jen kousek od Václaváku. Od MiMi pak můžete rovnou na filmovou premiéru. Do Lucerny třeba.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *