5 triků, podle čeho vybírat přírodní dekorativní kosmetiku

Prirodni-dekorativni-kosmetika-Und-Gretel

Jak začít s čistě přírodním make-upem tak, aby maximálně vyhovoval, pomáhal a plnit svůj účel, tedy dokonalou pleť, a neinvestovali jste do výrobků, které nesedí?

1.) Vybírejte mezi kvalitními značkami

Stejně jako u všeho – existují horší a lepší produkty. A právě u kosmetiky, kde hlavní roli hraje kvalita ingrediencí, jsou rozdíly podstatné. U přírodní kosmetiky je jedno velké plus – neplatíme za drahý marketing a za honoráře hollywoodských hvězd, nýbrž často za reálnou kvalitu použitých surovin. Nízká cena tak často ukazuje na levné ingredience, které mohou lákavě vypadat, ale jejich výdrž/pigmentace bude nulová. A to samozřejmě platí i u konvenční kosmetiky.

2.) Výběr s vizážistkou

Řada obchodů dnes nabízí poradenské dny s líčením zdarma, kde nám vizážistky poradí nejen pár fíglů, jak se líčit tak, aby nám to co nejvíce zalichotilo, ale pomohou vybrat i ten správný odstín, což je například u make-upů a pudrů základ všeho. Po nalíčení zároveň budeme vědět, jak se s make-upem cítíme, poznáme jeho výdrž, vůni i to, zda nám vyhovoval, dobře kryl, roztíral se…
S výběrem odstínů určitě poradí na prodejně i personál. A pokud vybíráme z e-shopu, pak právě make-up by měl být tím, který zkoušíme ve vzorečcích. Vzorečky všeobecně ráda nemám, není to vůbec ekologická záležitost, ale uznávám je v případě, že vybíráme odstín. To je pak jeden pytlíček daleko menší zlo než plné balení špatně zvoleného make-upu!

3.) Méně barev, větší efekt

Asi není překvapující, že v přírodní dekorativce nenajdeme milion zářivých odstínů rtěnek, očních stínů či barevných řasenek. Dokonce tu nejsou v takové míře zastoupené limitky jako u konvenční kosmetiky. Nejde o to, že by to nebylo co nového vymýšlet nebo že by zářivé barvy nešly namíchat.  Jak péče, tak dekorativka se však snaží jít cestou minimalismu, jinak by zanikala veškerá snaha o snižování dopadu na životní prostředí. Vynikající zprávou však je, že pokud najdeme opravdu skvěle namíchaný kousek (a je jedno, jestli mluvíme o krému či rtěnce), máme multifunkční produkt na mnoho využití. Např. Und Gretel, kterou jsem dnes nalíčená, pracuje s kombinací studených a teplých odstínů a každý produkt – stín, tvářenka, lesk, rtěnka… – tak lze libovolně mezi sebou namíchat tak, aby například kombinací očních stínů a lesku na rty vznikl nový pigment, který budeme moci použít místo zdravíček, stínů či bronzerů. A samozřejmě, vždy to bude nelepivá konzistence, kterou ocení i rty!

4.) Nahrazujme postupně

Asi bych měla říct, že je nejlepší stávající péči okamžitě vyhodit a nahradit přírodní, ale byl by to nesmysl. Vyházet celou kosmetickou taštičku najednou se nemusí úplně vyplatit. Nahrazujeme produkty tehdy, když je vypotřebujeme a pakliže si nějakou značku oblíbíme, určitě ji budeme důvěřovat nadále a můžeme u ní zůstat. U všech značek však platí, že mají své „stars“, tedy naprosto bezkonkurenční a legendární výrobky, zatímco u jiných produktů stále ještě nevychytaly recepturu. U přírodní dekorativky, přiznejme si, to jsou někdy řasenky, které se rozpíjejí. Právě řasenka je ten produkt, do kterého se určitě vyplatí investovat.

5.) Čisté složení, čistá pleť

Bývá časté, že se s výměnou dekorativky za přírodní verzi, začne zlepšovat pleť. Bodejť by ne! Pleti se všeobecně uleví od chemické konzervace a syntetických barev a navíc dostane řadu zvláčňujících, prospěšných, antibakteriálních či dokonce hojivých látek.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *