Přírodní vlasovka Nobilis Tilia: Bez sulfátů, bez silikonů

Recenze: Nobilis Tilia vlasova pece
Vlasová péče Nobilis Tilia

Zkoušeli jste někdy vlasovou péči od Nobilis Tilia? 
Není to úplně vlajková loď, na kterou by se značka v propagaci soustředila. Celá řada není určená pro profi použití a možná proto je i lehce opomíjená. Já jejich vlasovku zkoušela až nyní a byla pro mě vlastně velice milým překvapením. 

Přírodní vlasovka: bez sulfátů a silikonů

Pakliže jste zvyklé na konvenční vlasovku s agresivními pěnidly a silikony, které umí vlasy obalit a vytvořit dojem zacelených konečků, nebude tahle vlasovka pro vás ta správná volba. Pokud ale víte, jak pění přírodní šampon s jemnými tenzidy a máte už kdeco vyzkoušeného, Nobiliska vás může jen mile překvapit. S přírodní vlasovkou je obecně potřeba umět pracovat, velikou výhodu však uvidíme při dlouhodobém užívání: vlasy jsou daleko lesklejší, než na co jsme zvyklé, méně padají, jsou zdravější a zdravější je i vlasová pokožka.

Díky jemným pěnidlům není pokožka hlavy (a potažmo ani vlasy) vysušována, což může vést ke zmírnění lupů nebo naopak k regulaci přílišné mastnoty.  Jednoduše: musíme si chvilku zvyknout na dvojí mytí, ale dlouhodobě se můžeme těšit ze zdravých vlasů!

Recenze: vlasová péče Nobilis Tilia

Šampony jsem zkusila rovnou dva: Šampon speciálně určený na suché vlasy mi vyhovoval o trochu více. Vlasy po něm byly hladší a méně „tvrdé“. Možná díky arganovému a dýňovému oleji nebo extraktu z kopřivy, která mi dělá na vlasovou pokožku i délku vlasu moc dobře. Dodnes si z kopřivy dělám nejen čaje, ale i vlasové oplachy. 

Šampon na objem zase splnil svůj účel a pokud jsem na vlasy vzala i fén a kulatý kartáč, držel objem ještě druhý den. Za vším očividně stojí pryskyřice myrhy. Šampon je určený pro všechny typy vlasů (má zmírňovat i výskyt lupů) a obsahuje mimo jiné i heřmánek a posilující šalvěj. 

U obou šamponů, které jsou bez sulfátů, platí zásada dvojího mytí. Zvlášť pokud potřebujete vymýt styling či suchý šampon. Napoprvé šampony vytvoří jen mléčnou pěnu, která z vlasů odstraní veškeré nečistoty, napodruhé už se vytvoří pěna o něco bohatší, která už dokáže vymýt i tužidla či gely. 

Nobilis Tilia šampon, balzám, tužící sprej
Nobilis Tilia vlasová péče

Následná péče i styling

Výživný balzám na vlasy mě překvapil nejdříve svou konzistencí. Příliš lehkou. Jsem zvyklá na vydatně krémové masky, zatímco balzám připomíná spíše lehké tělové mléko. Neslibovala jsem si od něj moc: mám sice vlasy jemné, a tak se nijak zásadně necuchají, ale tím, že jsou vlnité až krepaté jsou velice suché. A proto potřebují extra péči.

Když jsem balzám do vlhkých vlasů nanesla, měla jsem pocit, že ve vlasech nic nezůstalo a všechno se vstřebalo. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem si vlasy opláchla a z hrubých žíní se staly hladké a uhlazené vlasy. Ba dokonce bych řekla, že zůstal příjemně vzdušný pocit a tím, jak je balzám lehký, nezatížil.

Tužící sprej na vlasy není nijak extra sofistikovaný. Bála jsem se obyčejného rozprašovače – občas dávkují víc, než co jemné vlasy zvládnou. Jemné vlasy přitom bez něčeho tužícího zůstat nemohou: to bývá ta situace, kdy ve vlasech nedrží ani gumička. Nobiliska přišla se středně tužícím lakem, který má zpevnit vlasy natolik, aby se i s těmi nejjemnějšími vlásky dalo něco dělat. A to bez slepení. A s tím nelze nesouhlasit, byť je potřeba po spreji sáhnout až poté, co jsou vlasy suché. 

Nejdříve jsem udělala tu chybu, že jsem jej aplikovala ještě do vlhkých vlasů, což mě stálo poslední zbytky objemu a jakmile vlasy s lakem proschly, pramínkovaly. Na suché vlasy je to však skvělý pomocník, u jemných vlasů se mi osvědčily max. dvě pumpičky na celou délku, ne víc. Takto (suché vlasy a dvě pumpičky) je efekt perfektní – vlasy nejsou slepené, zatížené a přitom už s nimi lze pracovat. Ve složení najdete opět myrhovou pryskyřici a třeba i pivo.

Tužící sprej Nobilis Tilia, vlasová péče
Vlasová péče Nobilis Tilia

Zkoušeli jste vlasovku od Nobilisky?
Jak ji hodnotíte vy?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *