9 věcí, které sbalit na dovolenou.

9 věcí, které sbalit na dovolenou

Přípravy na dovolenou už jsou v plném proudu. Tento týden mě čeká balení kufru na kratší road trip. Vysněný road trip. Neznám příjemnější způsob cestování, než v roli spolujezdce: můžete si zdřímnout, kochat se okolím, natáhnout si nohy, lízat u toho zmrzlinu a ozvat se, že tady musíme zastavit, tady je to krásný! Nebo se ozvat, jakmile se objeví příjemná kavárna, o které žádný turistický průvodce neví, protože je v té nejzapadlejší vesničce (a přesto tam mají boží kafe), nebo jakmile se ozve hlad. 

A tak je potřeba se na každou dovolenou dobře sbalit, protože nikdy nevíte, kde zastavíte, kde se ubytujete a jestli najednou nebudete potřebovat vypadat jako ze žurnálu. 

Letní radosti na cesty. Udržitelně: 

1. Pruhované triko. Ještě před sezónou jsem si řekla, že nemám žádné námořnické triko a že to musím napravit. Není letnějšího trika, než toho s námořnickým proužkem. Je ležérně šik, takže ho vezmete jak na pláž, tak do města. A na to já slyším! A ta nejkrásnější trička z bio bavlny mají v Greenbutiku! A já už ho poprvé letos provětrala – v Provence. 

2. Hyluronové sérum v kostce. Už se téměř natahuji po kufru, abych pobalila všechno nezbytné. Na letošní sezónu jsem se zásobila plechovýma krabičkama, jelikož se mnou poputuje spousta tuhé, bezvodé kosmetiky. Neváží nic, nedělá problémy na letištní kontrole a přitom umí zázraky. Jako třeba tohle hyaluronové sérum.

3. Vanilkový olej. Ach bože, vezměte vanilku a macerujte ji dlouhé měsíce v kvalitních olejích a máte mě jistou. Vanilkový olej mám doma už od jara, ale šetřím si ho na léto – jeho opojná vůně je hodná dlouhých letních nocí, krátkých nočních košilek a snídaní na balkoně. Používám ho občas na pleť, občas na celé tělo jako tělový parfém a kdybych měla husté vlasy, použiju ho i do vlasů. 

4. Solana boty. Maximálně udržitelné, inspirované italskou Florencií a tedy trochu tajemné. Jen do nich vklouznout, proběhnout celé město a večer se zastavit na drink. 

5. Mýdlo Weleda. Voní po pelargonii a litsee cubebě, tedy naprosto dokonale. Beru ho na cesty, ale možná mi ho bude škoda načít. Rozbalím ho a půjde mezi prádlo do kufru, aby mě jeho vůně provázela na cestách.

6. Cestovatelský zápisník je základ každého dobrodruha. I když miluju mobilní aplikaci Swarm, kam si poznačuju každý navštívený podnik, který navštívím, abych se tam jednou mohla vrátit, miluju i papír, tužku, mapy měst. A takový zápisník navíc neztratí žádnou vzpomínku. 

7. Nejpříjemnější letní šaty dělá La Femme Mimi, to mi došlo už loni. I když uznávám, moje dovolená příliš o parádě a letních šatičkách nebude. Nevadí, šaty užiju v Praze.

8. Plavky z recyklovaného plastu z oceánů. A neuvěřitelně sexy. Škoda, že se chystám na sever. Balivera plavky mi přijdou snad nejstylovější ze všech udržitelných značek, které jsem kdy viděla. S kódem „lucie“ vám naskočí 10% sleva. To jen pro případ, že letos vyrážíte na jih a chcete být na pláži za bohyni. 

9. Hedvábný SilkyGang šátek místo topu. Nebo místo sukně? Jako doplněk chránící záda před spálením? Na pláž i na večeři? Jestli se letos chci něco naučit, tak novým způsobům vázání šátků. Zvlášť v létě se s nimi dá kouzlit. 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *