Gran Fierro: Steakhouse s cirkulárním provozem v centru Prahy!

Gran Fierro: Steakhouse s cirkulárním provozem v centru Prahy!
Gran Fierro: Steakhouse s cirkulárním provozem v centru Prahy!

Že je těžké dobře se najíst v centru Prahy? Ale kdeže! Argentinská restaurace Gran Fierro nabízí jak skvělé steaky, tak i příjemné polední menu, které si můžete vychutnat na zahrádce, nebo v zimě v prosklené zimní zahradě! A proč je Gran Fierro zařazeno na Bio mapě? Jde totiž o 1. steakhouse v ČR, který zavedl cirkulární provoz.

Argentinské steaky i tapas a empanády, tady si opravdu pochutnáte. Restaurace Gran Fierro je však zajímavá už v ten moment, kdy vejdete dovnitř: prostředí luxusní restaurace nese více odkazů na ekologická témata, než na první pohled postřehnete. Samozřejmě, před sebou máte dokonale připravený steak a sklenku vína, už není příliš věcí, na které se potřebujete soustředit. Ale možná si všimnete zdi se zavěšenými uhlíky. O co jde? Základem argentinské kuchyně je oheň, a proto si Gran Fierro vybralo jako symbol problematiky udržitelnosti právě uhlí. Výroba dřevěného uhlí v tropických oblastech patří mezi závažná ekologická témata kvůli velmi slabé státní regulaci odlesňování. Restaurace Gran Fierro využívá dřevěné uhlí marabu, protože toto dřevěné uhlí pochází z keře na Kubě, který je v tamním prostředí plevelem. Tato zeď tak odkazuje na problém, který často přehlížíme.

Pokud se posadíte na venkovní zahrádku, která vytváří krásný vnitroblok, určitě si všimnete speciálního kontiki grilu, který produkuje vlastní dřevěné uhlí. Taky tu najdete vlastní kompost. Gran Fierro spolupracuje s Institutem cirkulární ekonomiky, který přináší firmě další možnosti a nápady, jak všechny suroviny co nejlépe zužitkovat a pracovat s odpadem ve stylu zero waste. Odpadové hospodářství však není to jediné, na co se tu soustředí. Spoustu zero waste materiálu (konkrétně hovězí kůže) tu najdete i v interiéru, včetně vázání na menu. Jednoduše nenajdete tu materiál, nad kterým by se nepřemýšlelo a který by neměl své opodstatnění.

Pakliže tedy nevíte, kam vyrazit na jednání, na pracovní oběd či naopak romantickou večeři, Gran Fierro je vždycky skvělý nápad. Restauraci najdete na Myslíkova 8, Praha 2. Večer si tu na své přijdou i milovníci koktejlů.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *