FairTraide Ferova snidane web CZ

FairTrade férová snídaně 13. května 2023 na 140 místech ČR

Označení a logo FairTrade, tedy férový obchod, všichni dobře známe. Stará se o férové mzdy a férové podmínky pěstitelů z Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Pomáhá jim přežít navzdory klimatickým změnám a dlouhodobě nízkým výkupním cenám. Od roku 2011 pořádá FairTrade vždy druhou květnovou sobotu Férovou snídani. O co jde?

Férová snídaně má podobu komunitního pikniku, který pořádají dobrovolníci a dobrovolnice na více než stovce míst republiky a schází se na něm 5000 až 8000 lidí každý rok. Vyjadřují tak podporu pěstitelům, jak ve svém okolí, tak těm daleko ve světě.  Letošní ročník věnujeme především milionům drobných pěstitelů kávy. 

Fair Trade Férová snídaně

Zní to dobře, že? Letos se můžete zúčastnit Férové snídaně v sobotu 13. května na 140 místech ČR. Stačí se registrovat a donést si nějakou FairTrade dobrotu (nebo termosku s fair-trade kávou) a pochutnat si na ní v komunitě nových a podobně smýšlejících lidí.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Olomouc Design Days,
Akce
Lucie van Koten

Celý listopad: Olomouc Design Days

Listopad ve znamení designu na festivalu Olomouc Design Days Zajímáte se o umění, architekturu, design, užité umění, módu, šperky a nové trendy, které hýbou celým

Read More »

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *