Přírodní samoopalovací mléko, které nedělá skvrny: Objeveno!

Přírodní samoopalovací mléko, které nedělá skvrny: Objeveno!  

Samoopalovací produkty, díky kterým dosáhneme jemně bronzového odstínu, jsou daleko bezpečnější variantou, než jsou sluneční paprsky a solária. Věděli jste však, že samoopalovací mléka se nemají kombinovat s opalováním na slunci?

Samoopalovací mléka jsou bezpečným způsobem, jak získat trochu barvy i v momentech, kdy už končí letní sezóna. Uchylujeme se k nim ke konci léta, když si chceme prodloužit opálení, či v zimních měsících, kdy potřebujeme jemné opálení například do večerních šatů na ples.  

Jak fungují samoopalovací produkty?

Většina samoopalovacích produktů – včetně těch z přírodní kosmetiky – využívá jako aktivní látku dihydroxyaceton (DHA), neškodnou ingredienci, která vzniká fermentací rostlinných cukrů. DHA se váže na proteiny v odumřelých buňkách kůže, které tvoří vnější vrstvu kůže a způsobuje, že mírně ztmavnou. Tím získáváme více barvy, která se blíží přirozenému opálení od slunce.

Samoopalovací krémy – zvláště pokud mluvíme o přírodních krémech bez syntetické parfemace a chemické konzervace – jsou bezpečné. Navíc daleko bezpečnější, než škodlivé sluneční paprsky a solária. Solária vydávají až 6x silnější UV záření než slunce v letním poledni. Mohou také způsobit poškození očí a okamžité poškození kůže, jako je spálení od slunce, podráždění, pigmentové skvrny a dlouhodobě i vrásky.

Většina samoopalovacích produktů – včetně těch z přírodní kosmetiky – využívá jako aktivní látku dihydroxyaceton (DHA), neškodnou ingredienci, která vzniká fermentací rostlinných cukrů. DHA se váže na proteiny v odumřelých buňkách kůže, které tvoří vnější vrstvu kůže a způsobuje, že mírně ztmavnou. Tím získáváme více barvy, která se blíží přirozenému opálení od slunce.

 

Samoopalovací krémy nijak nechrání před sluncem (nemají UV filtr), nedoporučují se používat ani během dovolené – obsažená aktivní látka dihydroxyaceton totiž může zareagovat se slunečními paprsky. Samoopalovací přípravky tak používejme spíše k prodloužení opálení či k dodání zdravé barvy během roku.

Samoopalovací kosmetika mě nechává celoživotně chladnou, to se přiznám hned v úvodu. Před sluncem se vždy dobře chráním přírodním opalovacím krémem, jelikož vím, že bronz už je sám o sobě znamení poškození pokožky.

Pár samoopalovacích produktů jsem používala naposledy snad v pubertě a byla to zkušenost, která mě odradila. Pamatuju si nepříjemnou až palčivý odér a oranžové skvrny po těle i na prstech, pokud jsem si neumyla ruce po aplikaci včas. Nepamatuji si, že bych kdy dosáhla zdravé, svěží a přirozené barvy. Spíše jsem vypadala jak po nanesení příliš tmavého make-upu, oranžové masky, která končila na hranici s vlasy.

Jenže „samoopalováky“ táhnou a jelikož se v posledních letech hojně mluví o škodlivosti opálování, jejich popularita ještě stoupá.

Rozhodla jsem se tedy jeden vyzkoušet. Sáhla jsem po Nobilis Tilia – ověřená klasika, se kterou mám dlouhodobě jen dobré zkušenosti. Jejich Samoopalovací mléko mě mile překvapilo (ale to bude i tím pokrokem, který se za léta od mé puberty udál) – mléko bylo tak lehké a nemastné, že se rozetřelo okamžitě a mně nezůstal jediný flíček na rukou. Překvapilo mě i to, že vůbec nesmrdělo – první 3 aplikaci o vůni ani nevím, jakmile jsem přidávala, už jsem lehce z kůže cítila mírně kořeněnou vůni, kterou sice nedokážu popsat, ale není to onen dobře známý odér samoopalovacích krémů.

5. den už jsem zaregistrovala, že kůže po těle (kterou zásadně neopaluji) je o odstín snědší. Mé nohy už nejsou sýrově bílé, těm tato barva lichotí asi nejvíce. Absolutně není oranžová, jde o mou běžnou barvu, pokud se trochu opálím – tedy světle hnědá. Přijde mi o něco světlejší, než co si od jiných samoopalovacích mlék pamatuju, ale zároveň nechci docílit výrazného opálení, chci si uchovat svěží a přirozenou barvu (to jen přeci omlazuje), a tak po pátém dni – naprosto spokojená – přerušuji mazání.

Takhle jsem maximálně spokojená. Další kolo si dopřeju možná na podzim či v zimě před plesovou sezónou.

Pokud tedy hledáte možnosti, jak si opálení prodloužit či čím se zásobovat na zimu, Nobiliska v tomto případě velice dobře poslouží.

 

Zdroj: https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/conditionsandtreatments/solariums-sunbeds-and-tanning-beds, photo: Unsplash.com 

Recenze: Samoopalovací mléko Nobilis Tilia
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.
Zahraničí udržitelně
Lucie van Koten

Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.

Jestli se whisky začala dřív pálit v Irsku nebo Skotsku, na tom se historikové shodnout nedokážou. Tak či tak, pokud jste milovník whisky, bude se vám v Edinburghu líbit. Skotské metropoli však propadnete i v případě, že jste propadli kráse tartaru – tradičnímu kostkovanému vzoru, tolik typickému pro kilt (anebo pro tvorbu Vivienne Westwood). Tradiční skotskou kostku ze 100% vlny tu totiž najdete na každém rohu.

Read More »

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *