10. září: Veggie Náplavka (Praha)

10. září: Veggie Náplavka (Praha)

Zapište si do diáře – v neděli 10. září se v Praze uskuteční Veggie Náplavka. Náplavka tentokrát ožije veganskými dobrotami, od rostlinných jogurtů, po veganské burgery až po sladké, slané. Veggie Náplavka jistě uspokojí veškeré chuťové buňky. A jelikož veganství není jen jídelníček, nýbrž životní styl, najdete tu i třeba i organickou kosmetiku Trawenmoor, která se může pyšnit certifikátem Vegan BDIH.

Veganství je životní styl

Výroba rostlinného masa produkuje o 30-90% méně skleníkových plynů, než maso ze zvířat. Ročně je na světě zabita téměř miliarda zvířat (FAO, 2022). A to už úplně zbytečně, protože veškerou stravu – a to dokonce ve zdravější podobě – nyní máme k dispozici v rostlinné podobě. Zvířata jsou cítící, myslící a vnímající bytosti, a stejně jako my nechtějí trpět.

7875. To je počet zvířat, která zachrání 1 člověk, pokud preferuje rostlinnou stravu.*

VeggieNáplavka nejen na talíři

Veganství se však netýká jen gastronomie, velkým tématem je i v celém kosmetickém průmyslu a to hned z několika důvodů.

Tím první jsou živočišné složky, které můžeme najít i ve 100% přírodní kosmetice, tím druhým je samotné testování na zvířatech – spousta lahviček a zkrášlovadel, které běžně používáme, sice už nebyly testovány na zvířatech (alespoň ne finální produkt), řada ingrediencí v nich ukrytých však testovaná být mohla. Pokud se k veganství klaníte, nebo si s myšlenkou na veganství teprve pohráváte, hledejte u kosmetických produktů Vegan certifikáty.

Jaké živočišné složky můžeme najít v kosmetice?

  • Mléko
  • Med a včelí vosk
  • Lanolin
  • Karmín
  • Šelak
  • Sádlo
  • Želatina
  • Kolagen

Chystáte se na Veggie Náplavku? Zajděte ke stánku Trawenmoor!

Pokud se na Veggie náplavku chystáte, zajděte i ke stánku německé organické značky Trawenmoor, která je nejen veganská, ale má i certifikát Climate Neutral a Cosmos Organic. Je postavená na huminových kyselinách a celou recenzi najdete například zde.

Veggie Náplavka je skvělá příležitost, jak si Trawenmoor vyzkoušet, zeptat se na vše, co vás zajímá a nechat si poradit s výběrem. Pokud se zapojíte do Facebook soutěže – přesdílíte pozvánku – získáte přímo na místě 5% slevu.

Užijte si Náplavku jinak!

10. září: Veggie Náplavka (Praha) Trawenmoor
10. září: Veggie Náplavka (Praha)

Zapište si do diáře – v neděli 10. září se v Praze uskuteční Veggie Náplavka. Náplavka tentokrát ožije veganskými dobrotami, od rostlinných jogurtů, po veganské burgery až po sladké, slané. Veggie Náplavka jistě uspokojí veškeré chuťové buňky. A jelikož veganství není jen jídelníček, nýbrž životní styl, najdete tu i třeba i organickou kosmetiku Trawenmoor, která se může pyšnit certifikátem Vegan BDIH.

Typ události: FoodEvent

Režim docházky na událost: OfflineEventAttendanceMode

Stav události: EventScheduled

Umělec: Organization

Jméno interpreta: Veggie Náplavka

Adresa URL interpreta: https://www.veggienaplavka.cz/

Od dne: 2023-09-10 09:32

Dostupnost: InStock

Dostupnost začíná: 2023-09-10T09:32:00

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.
Zahraničí udržitelně
Lucie van Koten

Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.

Jestli se whisky začala dřív pálit v Irsku nebo Skotsku, na tom se historikové shodnout nedokážou. Tak či tak, pokud jste milovník whisky, bude se vám v Edinburghu líbit. Skotské metropoli však propadnete i v případě, že jste propadli kráse tartaru – tradičnímu kostkovanému vzoru, tolik typickému pro kilt (anebo pro tvorbu Vivienne Westwood). Tradiční skotskou kostku ze 100% vlny tu totiž najdete na každém rohu.

Read More »

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *