Hledejte ve složení: huminové kyseliny. Čím jsou tak blahodárné pro naši pleť?

Hledejte ve složení: huminové kyseliny. Čím jsou tak blahodárné pro naši pleť?

Jemné prachové částice, oxidy síry a dusíku, plyny, tabákový kouř, znečištěné ovzduší a UV záření. Potýkáme se s tím všichni a potýká se s tím i naše pleť. Jak ji v tomto můžou pomoci huminové kyseliny? A opravdu umí zpomalit stárnutí pokožky?

Vítejte v Bad Traunsteinu v laboratořích Trawenmoor

Na český trh přichází špičková německá kosmetika Trawenmoor postavená na huminových kyselinách z přírodního rašeliniště Haselberger v Bad Traunsteinu. Toto rašeliniště – bohatý ekosystém – má certifikát potvrzující její léčivé vlastnosti.

V laboratořích se ze suroviny získává rašelinová esence (např. z kapradí, mechu a lišejníku), která je bohatá právě na huminové kyseliny. Značka nabízí kompletní řadu pleťové péče, která je určená pro domácí i profi použití.

Trawenmoor se může pochlubit řadou certifikátů: Cosmos, Vegan BDIH i Climate Neutral.

Co jsou to huminové kyseliny?

Huminové kyseliny vznikají rozkladem mechů, trav, dřeva a léčivých bylin. Rostlinné látky se přitom přeměňují na minerály, aminokyseliny a stopové prvky. Huminové kyseliny vážou a neutralizují volné radikály a plní ochrannou funkci. Huminové kyseliny jsou kyseliny s vysokými adsorpčními vlastnostmi. Podporují přirozený čisticí mechanismus pokožky, zbavují ji toxinů a zlepšují metabolické funkce.

Huminové kyseliny pro člověka i na pleť mají také silné protizánětlivé účinky. Chronický zánět může způsobovat předčasné stárnutí pleti. Tyto procesy nejsou na pleti vždy viditelné, ale zánět kůže zpomaluje kožní metabolismus. Huminové kyseliny zmírňují záněty, které stojí za celou řadou kožních problémů a pomáhají co nejvíce zpomalit stárnutí pokožky.

Hledejte ve složení: huminové kyseliny. Čím jsou tak blahodárné pro naši pleť?
Hledejte ve složení: huminové kyseliny. Čím jsou tak blahodárné pro naši pleť?

Slow Aging pomocí huminových kyselin

Zpomalit stárnutí pokožky? Ano, prosím! Znečištěné ovzduší, tabákový kouř a další prachové částečky nikdy neodstraníme, musíme se s nimi naučit žít, ale můžeme vůči nim obrnit svou pleť. Co může být dalším zdrojem tzv. atmosférického stárnutí kůže?

  • Sluneční záření je bohužel úhlavním nepřítelem pleti, zvláště v nadměrné míře. Ultrafialové záření slunce je jedním z hlavních faktorů atmosférického stárnutí kůže. UV záření může pronikat do hlubších vrstev kůže a poškozovat kolagenová vlákna. Výsledkem jsou pak vrásky, přibývat mohou i pigmentové skvrnky.
  • Volné radikály mohou přispět k tvorbě volných radikálů v kůži. Ty poškozují buněčné struktury, včetně kolagenu a elastinu v kůži.
  • Příliš suchý vzduch, který vede k loupání a praskání kůže.
  • Oxidativní (nebo také oxidační) stres, který může způsobit poškození buněčných struktur a zhoršit stav kůže.
  • Nadmíra alkoholu, kávy, cukru a nedostatek pohybu, který by tělo okysličoval.

Recenze: Huminové sérum s kyselinou hyaluronovou Trawenmoor

Asi vás nejvíce bude zajímat, jak kyselina huminová působí na pleť. Značka Trawenmoor vyvinula lehké, konzistencí gelové huminové sérum, které obohatila i kyselinou hyaluronovou. Vyzkoušela jsem celou řadu hyaluronových sér, vím, jaký efekt mají na pleť, huminovou kyselinu jsem však zkoušela poprvé.

Sérum je velice příjemné a vysoce hydratační. Ráno probudí pleť, večer ji zregeneruje. Je to 1. krok v pleťové péči, a tak jsem jako další krok používala Hydro Cream a poté SPF (když už jsme u toho atmosférického stárnutí…)

V době, kdy jsem začala Huminové sérum Trawenmoor používat, si moje pleť dělala, co chtěla: drobné pupínky a zarudlá místa kolem úst se s každým dnem přesouvaly, ale tvořily se neustále. Huminové sérum jsem používala s tím, že mi krásně vyhladí jemné vrásky, což se i stalo, ale příjemně mě překvapilo, když se ložiska pupínků začala eliminovat až asi po týdnu zcela zmizela.

V době, kdy píšu tento článek mám zase pleť jako miminko – sjednocenou a bez jediného pupínku. Příjemné překvapení se pak konalo i v oblasti kolem očí, které teď ani nemusím rozjasňovat korektorem.

Huminové sérum je silně koncentrované, což jsem cítila okamžitě. Konzistencí je vodovo-gelové a má naprosto nedráždivou vůni a můžete na něj aplikovat cokoli dalšího – krém, pleťový olej, podklad i make-up.

Překvapená nicméně nejsem – když se podíváte na složení, je jasné, že je tu vše dotažené do posledního detailu a že jak sérum, tak i další výrobky můžete používat i jako profi péči. Jsem jen ráda, že tahle značka vznikla na našimi hranicemi a že je konečně dostupná i na českém trhu!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.
Zahraničí udržitelně
Lucie van Koten

Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.

Jestli se whisky začala dřív pálit v Irsku nebo Skotsku, na tom se historikové shodnout nedokážou. Tak či tak, pokud jste milovník whisky, bude se vám v Edinburghu líbit. Skotské metropoli však propadnete i v případě, že jste propadli kráse tartaru – tradičnímu kostkovanému vzoru, tolik typickému pro kilt (anebo pro tvorbu Vivienne Westwood). Tradiční skotskou kostku ze 100% vlny tu totiž najdete na každém rohu.

Read More »

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *