Tradiční česká řemesla září na Karlovarském filmovém festivalu: Koulier, Thun a sklárna Harrachov představí své skvosty

Tradiční česká řemesla září na Karlovarském filmovém festivalu: Koulier, Thun a sklárna Harrachov představí své skvosty

Karlovy Vary, 3. července 2023 – V rámci prestižního Karlovarského filmového festivalu se tentokrát nejedná pouze o projekce filmů, představí se i tradiční česká řemesla. Ozdoby Koulier, porcelánové hrnečky Thun a dekorativní sklo sklárny Harrachov se postaví do centra dění, a to díky rukodělným workshopům, které budou přístupné návštěvníkům od 1. do 4. července.

Tradiční česká řemesla na KVIFF

Tři významné české firmy – Thun, sklárna Harrachov a Koulier – se představí na Vřídelní kolonádě, kde budou nabízet zájemcům možnost vyzkoušet si zdobení porcelánu, dekorativního skla a skleněných ozdob. Provedení workshopů zajistí zkušení zaměstnanci těchto skláren, kteří budou přítomni každý den od 10:00 do 18:00.

Pod záštitou primátorky města Karlovy Vary, Ing. Andrey Pfeffer Ferklové, se tato akce koná s cílem obohatit pobyt návštěvníků na filmovém festivalu. Workshopy budou probíhat v nedávno zrekonstruované vřídelní kolonádě, která se nachází v centru Karlových Varů. Město si klade za cíl představit tradiční řemesla, která hrají v jeho historii i současnosti významnou roli.

Ing. Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier, vyjádřila svou radost z účasti na tomto prestižním workshopu. Cítí, že český zákazník si váží produktů vzniklých v jejich zemi a je ochoten podpořit tradiční řemesla. Sklárna Harrachov, tradiční výrobce ručně tvarovaného luxusního nápojového skla od roku 1712, se chce přiblížit široké veřejnosti a prezentovat tradiční české řemeslo. Vlastimil Argman, generální ředitel Thun, chce prostřednictvím ukázky ručního malování porcelánu přiblížit návštěvníkům krásu a zajímavost práce spojené s výrobou porcelánu.

V rámci festivalu bude mít každý návštěvník možnost si vytvořit vlastní festivalový hrnek s motivy 57. Karlovarského filmového festivalu. Tato jedinečná příležitost bude završena výpalem hrnku a jeho předáním návštěvníkovi jako festivalového suvenýru.

Tradiční česká řemesla a jejich prezentace na Karlovarském filmovém festivalu má za cíl zpestřit pobyt návštěvníků a přiblížit jim bohatou tradici a hodnotu těchto řemesel. Thun, sklárna Harrachov a Koulier se těší na příležitost ukázat své produkty a doufají, že tato akce se stane tradiční součástí festivalového dění v budoucnu.

O společnosti Thun:

Společnost Thun 1794 a.s. je největším českým výrobcem porcelánu. Jejich výrobní program zahrnuje ucelené tvary užitkového a hotelového porcelánu, speciální varný program, porcelán pro děti a zakázkové zboží pro mezinárodní řetězce. Thun vyrábí tvrdý porcelán s vypalovací teplotou 1405 °C, který se vyznačuje vysokou kvalitou a osobitým designem. Společnost působí ve třech provozovnách – Nová Role, Klášterec a Lesov.

O sklárně Harrachov:


Sklárna Harrachov je tradičním výrobcem ručně tvarovaného luxusního nápojového skla od roku 1712. Nabízí nápojové soubory a dekorativní sklo ve více než 30 barvách.

O Koulier:

Koulier je značka specializující se na výrobu vánočních ozdob. Jejich produkty vznikají v České republice a jsou vytvářeny s důrazem na tradiční řemeslo. Koulier se snaží zachovat a předat bohatou českou tradici vánočních ozdob.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.
Zahraničí udržitelně
Lucie van Koten

Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.

Jestli se whisky začala dřív pálit v Irsku nebo Skotsku, na tom se historikové shodnout nedokážou. Tak či tak, pokud jste milovník whisky, bude se vám v Edinburghu líbit. Skotské metropoli však propadnete i v případě, že jste propadli kráse tartaru – tradičnímu kostkovanému vzoru, tolik typickému pro kilt (anebo pro tvorbu Vivienne Westwood). Tradiční skotskou kostku ze 100% vlny tu totiž najdete na každém rohu.

Read More »

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *