33 lokálních značek, které jsou opravdu přírodní

36 lokálních kosmetických značek, které jsou opravdu přírodní

36 lokálních značek, které jsou opravdu přírodní. Víte, že v našich končinách vznikají opravdové přírodní poklady? Evropskými kosmetickými velmocemi sice zůstávají velké trhy – Německo, Francie, Itálie – Česko a Slovensko má však co nabídnout. Nejsme země přírodní dekorativky, péči o pleť však umíme namíchat špičkovou a to ze zcela přírodních surovin, vůní i konzervantů.

Některé níže uvedené značky jsou již dlouhá léta zavedené, jiné se mohou pyšnit úspěchy v zahraničí a řada z nich se teprve dere na výsluní, všechny si však vybraly cestu co možná nejšetrnějšího složení jak vůči pokožce, tak životnímu prostředí. Najdete tu značky veganské, ručně vyráběné, plně certifikované i s možností ekologických refillů (náplní).

Seznam 36 lokálních kosmetických značek určitě není finální a budu ráda, když mi jej pomůžete nadále rozšiřovat. Účelem je představit lokální podnikatele a firmy, které vyvíjejí vlastní ucelené řady pleťové péče a můžeme jim důvěřovat.

36 lokálních  značek, které jsou opravdu přírodní

(Abecední pořadí)

 

    • Nobilis Tilia (většina produktů je zcela přírodní, s CPK i CPK bio certifikací)

    • Saloos (většina produktů je přírodní, v nabídce mají i BIO oleje)

Chybí tady vaše značka? Představte mi ji v komentáři!

Photo by Fleur Kaan on Unsplash

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.
Zahraničí udržitelně
Lucie van Koten

Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.

Jestli se whisky začala dřív pálit v Irsku nebo Skotsku, na tom se historikové shodnout nedokážou. Tak či tak, pokud jste milovník whisky, bude se vám v Edinburghu líbit. Skotské metropoli však propadnete i v případě, že jste propadli kráse tartaru – tradičnímu kostkovanému vzoru, tolik typickému pro kilt (anebo pro tvorbu Vivienne Westwood). Tradiční skotskou kostku ze 100% vlny tu totiž najdete na každém rohu.

Read More »

4 názory na “36 lokálních kosmetických značek, které jsou opravdu přírodní”

  1. Hezký večer, milá Lucie, maminka používá značku Renovality, prý je také česká a 100% přírodní, neznáte ji? Dostala jsem od ní moringový olej a zdá se mi fajn… Děkuju😘

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *