6x nejlepší přírodní kosmetika tohoto létaNiki Newd: Kosmetika z čisté finské divočiny

Recenze Niki Newd: Kosmetika z čisté finské divočiny

Co všechno může ovlivnit naše kosmetická péče? Vzhled a zdraví pleti každopádně. Může si pohrát i s našimi smysly, vytříbit čich a podpořit nás na energetické úrovni? Ano, ano a ano. Aromaterapie je mocná čarodějka a ovlivňuje nás každý den více, než dokážeme vnímat.

Vůně jehličí v lese. Krájení cibule a česneku. Koření i čerstvé bylinky, kterými dochucujeme jídlo. Mátový čaj po jídle. Silice, s nimiž pracujeme každý den, jsou tím nejlepším příkladem aromaterapie, která nás neustále obklopuje a ovlivňuje.

Do Česka přichází finská – a ve Finsku velice dobře známá – značka Niki Newd, která jde ještě dál: je postavená na bylinách z čisté finské divočiny a na bio olejích v kulinářské kvalitě. Díky tomu jsou bohatší na antioxidanty a daleko lépe tak chrání pleť před vším, co by urychlilo proces stárnutí. Nedotčený kout severské přírody přitom skrývá celou řadu aktivních ingrediencí té nejvyšší čistoty. Niki Newd, high-end značka organické kosmetiky, která vznikla ve Finsku už před 15 lety, by neměla ujít pozornosti především kosmetickým gurmánům, kteří se nespokojí s málem.

Recenze Niki Newd: Skin Balm pro normální až suchou pleť

Od Niki Newd jsem testovala Skin Balm pro normální až suchou pleť. Nespočítám, kolik jsem za život vyzkoušela olejových balzámů, tuším, že to budou vyšší desítky kusů, jelikož balzámy miluju v každém ročním období. (Zlý jazykové tvrdí, že v mé ledničce se nic jiného ani nenachází, což je však pravda jen z poloviny.) Věděla jsem tedy, co očekávat.

Skin Balm mě ale překvapil už svou konzistencí: je o něco tužší, než většina balzámů, což jedině kvituji. Může za tím být vysoký obsah másel a včelího vosku (rovněž z lokální produkce).

V čem je to prospěšné? Právě vosky jsou velice důležité především pro suchou a zralou pleť: pomáhají udržovat vláhu v pleti a jemnou ochrannou vrstvou ji chrání před vysycháním či mrazy. A mají i příjemný efekt: zjemňují drobné linky a hned pleť působí plnějším a hladším dojmem.

Recenze Niki Newd: Skin Balm
Recenze Niki Newd: Skin Balm

Skin Balm jsem v malém množství (na fotkách asi po měsíci používání) nanášela na hydratační krém HENUA (o tom někdy příště) i po sprše na dekolt a krk. Jeho složení je jednoduché a silné. Vůně naprosto neutrální, cítíte jen kombinaci jalovce a rozmarýnu. A právě tyto 2 ingredience jsou hlavními pilíři Skin Balm. Jak jsou prospěšné?

Rozmarýn

(zde macerovaný v bio řepkovém oleji) nás svou silnou vůní probouzí z apatie a napomáhá plnému soustředění. V tradičním bylinném lékařství se používal jako bylina posilující a stimulující krevní oběh například při studených končetinách. V lékárničce nechyběl ani při zatuhlých svalech či svalové křeči. Jak napomáhá v péči o pleť? Jakožto velice prokrvující stimuluje mikrocirkulaci krve ve tváři, čímž napomáhá rychlejšímu hojení. Rozmarýn je silně antibakteriální a protiplísňový, proto dělá moc dobře i pleti aknózní, kterou napomáhá čistit.

Rozmarýn na energetické úrovni napomáhá oslabené sebedůvěře, posiluje odvahu a víru ve vlastní potenciál.

Jalovec

(jalovcové výhonky z finské divočiny) je rovněž velice posilující, prohřívací, tělo zbavuje studené vlhkosti a tím napomáhá i mastné pokožce. Jalovec rozbíjí jakoukoli stagnaci – ať už jde o stagnaci fyzickou či mentální – a posiluje naši vůli ke změně. V kosmetice se používá především pro jeho působení na lymfatický systém. Napomáhá tím od otoků v obličeji, i proto se používá v péči o oční okolí.  

Na energetické úrovni nám jalovec dodává rozhodnost, bojovnost a rozbíjí stagnaci v našem životě i myšlení.

Nejvyšší možná kvalita ingrediencí je tu opravdu znát: mizí drobná zarudlá místečka pod nosem, takže už nepotřebuju korektor. Skin Balm mám raději jako noční péči: díky voskům je efekt „vyžehlení“ nejvíce vidět po ránu, zároveň si můžu dopřát větší vrstvu, aniž bych se leskla.

Na druhou stranu – když ho nanesu ráno, suchá pleť a nepříjemné pnutí nemají celý den šanci. Nadšeni z balzámu budou jako naprostí nováčci v přírodní kosmetice, i jako náročná klientela znalá konkurence.

Zdroj: Aromaterapie pro léčení duše, Gabriel Mojay

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.
Zahraničí udržitelně
Lucie van Koten

Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.

Jestli se whisky začala dřív pálit v Irsku nebo Skotsku, na tom se historikové shodnout nedokážou. Tak či tak, pokud jste milovník whisky, bude se vám v Edinburghu líbit. Skotské metropoli však propadnete i v případě, že jste propadli kráse tartaru – tradičnímu kostkovanému vzoru, tolik typickému pro kilt (anebo pro tvorbu Vivienne Westwood). Tradiční skotskou kostku ze 100% vlny tu totiž najdete na každém rohu.

Read More »

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *