Bout.cz – bezobalový obchod na Vinohradech (Praha)

Bout.cz – bezobalový obchod na Vinohradech (Praha)

V centru Vinohrad, na Nitranské, najdete poměrně rozsáhlý a přitom velice příjemný bezobalový obchod Bout, kde kromě jídla (včetně farmářské zeleniny a ovoce) nakoupíte i přírodní kosmetiku, eko drogerii, nejrůznější nezbytnosti do domácnosti, které mají ušetřit odpad i celou řadu drobných dárků od českých výrobců. A víte co? Za velice příjemné ceny!

Připravte dózičky, lahve, sklenice i pytlíčky a vyražte na nákupy. V Bout najdete výběr jak bio, tak běžných konvenčních potravin (které tu mohou vyjít i levněji, než v supermarketech, jelikož neplatíte za drahé obaly), olejů, pochutin i vegan výrobků, tak základní eko drogerii, české značky přírodní kosmetiky, svíčky, pomůcky do domácnosti i suroviny jako oleje, ocet, sójová omáčka apod.

Součástí Bout.cz je také štendr s vintage věcmi pro děti i dospělé, jednoduše drží koncept minimálního odpadu a maximálního užitku. Skočit sem můžete pro velký rodinný nákup i drobnosti, které zrovna potřebujete – mýdla, zubní kartáčky, svíčky…

Na bezobalových prodejnách mám ráda, že si lépe dokážeme představit svou vlastní spotřebu. Chápu, že pro někoho to může být nevýhoda: často jsme zvyklí na nějakou orientační cenu ze supermarketu, za kterou kupujeme základní potraviny, ale už nevnímáme gramáž. Málokdy si tak dokážeme v supermarketu spočítat, na kolik by nás vyšlo třeba kilo skořice. V bezobalu kupujeme libovolné množství dle naší vlastní spotřeby, takže u pokladny můžeme být leckdy mile překvapeni. Rovněž pomáháme neplýtvat! Na webu najdete komplet ceník kosmetiky, ceník nezbytných věcí, všech potravin a drogerie.

Bout.cz – představení:

„Chceme pomoci českým domácnostem zbavit se zbytečného plastu a chemie a snížit produkci odpadu. Ukázat, že ekologické může být ekonomické. Základem je bezobalový obchod potravin i drogerie a surovin pro domácí výrobu.

A co BOUT vlastně znamená? Je to vzájemné propojení názvu, pocitů a myšlenek. BOUT je v první řadě zkratka názvu obchodu Bez obalu u Terky.

Bout znamená v angličtině zápas a my jsme se rozhodli zápasit se zbytečnými obaly a odpadem a především zápasit s plastem.“

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.
Zahraničí udržitelně
Lucie van Koten

Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.

Jestli se whisky začala dřív pálit v Irsku nebo Skotsku, na tom se historikové shodnout nedokážou. Tak či tak, pokud jste milovník whisky, bude se vám v Edinburghu líbit. Skotské metropoli však propadnete i v případě, že jste propadli kráse tartaru – tradičnímu kostkovanému vzoru, tolik typickému pro kilt (anebo pro tvorbu Vivienne Westwood). Tradiční skotskou kostku ze 100% vlny tu totiž najdete na každém rohu.

Read More »

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *