Máte doma nevyužité sešity či penál? Věnujte je na Papírový šatník - sbírku školních potřeb pro děti samoživitelů.

Máte doma nevyužité sešity či penál? Věnujte je na sbírku školních potřeb pro děti samoživitelů.

Papelote a Šatník Nory Fridrichové společně spouští iniciativu nazvanou Papírový Šatník, která se zaměřuje na sbírku papírenských, výtvarných a školních potřeb pro děti samoživitelů. Cílem je pomoci těmto dětem získat potřebné školní pomůcky pro nadcházející rok.

Pokud máte doma nevyužité sešity, výtvarné potřeby nebo použitý penál, který ještě může posloužit, můžete se zapojit do sbírky Papírový Šatník. Stačí přinést nevyužité pomůcky do jedné z prodejen papelote na Praze 7. Sbírka začíná v pondělí 19. června.

Co je Papírový Šatník?

Iniciativa Papírový Šatník vznikla jako nápad Denisy Havrdové, spoluzakladatelky a výkonné ředitelky papírnictví papelote. Zákazníci papelote často vyjadřovali, že mají doma nepoužívané sešity a zápisníky, které nechtějí jen tak vyhodit.

Proto vznikla myšlenka vyhlásit sbírku papírenských potřeb pro ty, kteří je potřebují. Spolupráce se Šatníkem, charitativní organizací zaměřující se na pomoc samoživitelům, byla přirozeným krokem, protože Papelote sledovalo s obdivem jejich aktivity. Sbírka Papírový Šatník je také rozšířena na školní pomůcky a výtvarné potřeby, které představují pro samoživitele finanční zátěž.

Pokud se chcete zapojit, jednoduše vytřiďte doma výtvarné, papírenské nebo školní potřeby, které mohou být dále využity, a přineste je na jedno ze sběrných míst. Můžete se také vyfotit ve fotokoutku, označit papelote a sdílet svou fotku s hashtagem #papirovysatnik na sociálních sítích. Pokud nemáte vhodné předměty doma, můžete si něco zakoupit přímo v papírnictví a darovat to.

Při úvodním zahájení sbírky darovala papelote nejoblíbenější produkty v hodnotě 15 000 Kč, které se budou určitě hodit ve školních lavicích. Každý darovaný předmět je vítán a přispěje k rozšíření nabídky darů pro děti.

Sbírka nevyužitých papírenských, psacích, výtvarných a školních potřeb probíhá od pondělí 19. června. Předměty můžete přinést do jedné z poboček papírnictví papelote:

  • Letná – papelote, Milady Horákové 11, Praha 7, 17000
  • Holešovická tržnice – papelote², hala 18 B, Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7, 17000

Co je Papelote?

Papelote je papírnictví pro 21. století, které využívá papír takovým způsobem, který zdůrazňuje jeho přínosy a zároveň klade důraz na udržitelnost a lokálnost. Od roku 2005 papelote vyrobilo a prodalo statisíce diářů, zápisníků a dalších papírenských produktů.

Kromě toho působí také jako kreativní zakázkové studio pro firmy. Mezi klienty papelote patří renomované společnosti jako Avast, Česká filharmonie, Deloitte, Forbes, Google ČR, IBM a Slovenská prezidentská kancelář.

Co je Šatník Nory Fridrichové?

Šatník je nadační fond založený novinářkou Norou Fridrichovou v roce 2019. Jedná se o organizaci fungující čistě na dobrovolnické bázi, která se však stala jedním z největších poskytovatelů přímé humanitární pomoci v České republice. Zaměřuje se především na rodiče samoživitele a od začátku války poskytuje pomoc ukrajinským matkám s dětmi na útěku. Nově také poskytuje pomoc seniorům. Od roku 2021 má Šatník sídlo v Holešovicích.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.
Zahraničí udržitelně
Lucie van Koten

Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.

Jestli se whisky začala dřív pálit v Irsku nebo Skotsku, na tom se historikové shodnout nedokážou. Tak či tak, pokud jste milovník whisky, bude se vám v Edinburghu líbit. Skotské metropoli však propadnete i v případě, že jste propadli kráse tartaru – tradičnímu kostkovanému vzoru, tolik typickému pro kilt (anebo pro tvorbu Vivienne Westwood). Tradiční skotskou kostku ze 100% vlny tu totiž najdete na každém rohu.

Read More »

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *