Zažijte autentický kousek Francie v kouzelných zahradách Trojského zámku: Francouzský trh nabízí víc než jen nakupování!

Francouzský trh 13. – 16. 7. (Praha): Zažijte autentický kousek Francie v zahradách Trojského zámku

Přichází 16. ročník Francouzského trhu plný vynikajících vín a lahodných pochoutek přímo z galského kraje. Zapište si čtvrtek 13. července až neděli 16. července 2023, protože vás čeká nezapomenutelná slavnost chutí a kultur. Tentokrát se přesouváme do atraktivní lokality Trojského zámku, kde vás čeká úžasná atmosféra trhů. Ochutnejte vybrané speciality, propadněte se do francouzského pohodlí a užijte si široký zábavní program pro děti i dospělé. Tohle rozhodně nechcete minout!

Objevte lahodné chutě, umělecké poklady a rodinnou zábavu na jedinečném Francouzském trhu v nádherných zahradách Trojského zámku!

„Rozhodnutí přenést Francouzský trh na nové místo pro nás nebylo jednoduché. Na Kampě jsme strávili patnáct let a máme na tuto lokalitu spoustu krásných vzpomínek, nicméně stále rostoucí obliba akce nám neumožňovala zajistit pro návštěvníky, kterých loni dorazilo více než 60 tisíc, takový komfort, jaký bychom si představovali. Proto se letos poprvé přesuneme do zahrad Trojského zámku, který jsme si okamžitě zamilovali,“ říká Thomas Bouton, zakladatel a hlavní organizátor Francouzského trhu.

Zámek v Tróji a jeho přilehlá zahrada a park vytváří kouzelnou atmosféru, která návštěvníkům nabídne více zeleně a míst k odpočinku, aby si během své návštěvy mohli užít to nejlepší z Francie.  „Návštěvníkům letos nabídneme více než 170 míst k sezení, k dispozici budou také stolky, pohodlná lehátka a nově tři hřiště na pétanque,“ dodává Thomas Bouton.

Francouzský trh nabídne řadu krajových specialit

Trojský zámek se nachází v pohodlné vzdálenosti od oblíbeného parku Stromovka, a nedaleko se nacházejí další atrakce, jako je pražská ZOO a botanická zahrada. Toto ideální umístění umožňuje lidem jednoduše vyrazit na procházku, projet se na kole nebo využít frekventované autobusové spojení a okusit atmosféru skutečné Francie přímo na zámku. Pokud preferujete trochu odlišnou cestu, můžete se vydat na Francouzský trh po vodě – buď na palubě lodi nebo parníku, což vám zaručí nezapomenutelný zážitek. Pravidelná lodní linka vyplouvá z Rašínova nábřeží a cesta k přístavišti lodí na Císařském ostrově poblíž Trojského zámku trvá přibližně 75 minut.

Celkově se představí 39 vystavovatelů a výrobců francouzských krajových specialit, a to každý den od 11:00 do 22:00 (o víkendu od 10:00). Návštěvníci se mohou těšit na tradiční lahůdky jakou jsou ústřice, šneci z Bourgogne, žabí stehýnka, výběr regionálních sýrů, šunek a sušených klobás, kachních delikates, jako je foie gras, nebudou však chybět ani oblíbené francouzské slané koláče a jemné pečivo. Širokou nabídku bílých, růžových, červených a šumivých vín z tradičních odrůd pěstovaných v nejznámějších vinařských oblastech jako je Alsasko, Burgundsko, Bordeaux či Champagne a Loira, doplní i vína z méně známých autochtonních odrůd a nově také francouzská piva z minipivovarů.

Na trzích jde však o mnohem více než jen o výborné jídlo a pití. Atmosféru dotváří dokonalou relaxací hudební doprovod a pestrobarevný program pro děti. Těšit se můžete na vystoupení oblíbené české zpěvačky Radky Fišarové, která svým hvězdným výkonem rozběhne celou událost. Během trhu se představí také další hudebníci, kteří rozehrají Troju francouzskými hudebními rytmy a melodiemi, čímž vytvoří vlnu neodolatelného zvuku a energie.

Slavnostní otevření trhu se uskuteční ve čtvrtek 13.července v 11 hodin za přítomnosti  J.E. Alexise Dutertre,  velvyslance Francie v České republice.

Program a kompletní seznam vystavovatelů naleznete na: http://www.francouzskytrh.cz/cs

Čtěte také:
8 míst a akcí po celé republice, které navštívit tohle léto

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.
Zahraničí udržitelně
Lucie van Koten

Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.

Jestli se whisky začala dřív pálit v Irsku nebo Skotsku, na tom se historikové shodnout nedokážou. Tak či tak, pokud jste milovník whisky, bude se vám v Edinburghu líbit. Skotské metropoli však propadnete i v případě, že jste propadli kráse tartaru – tradičnímu kostkovanému vzoru, tolik typickému pro kilt (anebo pro tvorbu Vivienne Westwood). Tradiční skotskou kostku ze 100% vlny tu totiž najdete na každém rohu.

Read More »

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *