8 míst a akcí po celé republice, které navštívit tohle léto!

8 míst a akcí po celé republice, které navštívit tohle léto!

Degustace vína, levandulová pole, květinové farmy, nedotčená příroda Českého lesa, ale i líčící akce s přírodní kosmetikou nebo stylové nákupy v neodolatelně stylovém vintage obchůdku.

Jestli přemýšlíte, kam tyhle letní prázdniny vzít děti na výlet, mrkněte, zda něco nemáte po cestě. Ovšem na své si přijdete i jen v páru, s kamarádkou nebo sama, pokud toužíte po klidu či něčem opravdu stylovém.

8 míst a akcí po celé republice

Seznam 8 míst a akcí po celé republice spojuje několik věcí: lokálnost, pomalý životní styl a touha si smysluplně odpočinout.

1) Resort Český les: Ubytování v nedotčené přírodě CHKO

Vyměňte letos Šumavu za Český les. Je to od sebe kousek, jen tady nepotkáte davy turistů. Dechberoucí klid a hluboké lesy udělají dobře na duši i těle. Pokud vás cestou zastihne hlad, žízeň nebo bouřka, která vám neumožní jet dál, zastavte se v Resortu Český les. Leží pár stovek metrů od německé hranice, v Železné, a právě slavnostně otevřeli.

Čeká vás tu příjemná restaurace s terasou, kde seženete speciality české i zahraniční kuchyně, v sobotu gril a spoustu lokálních dobrot – od farmářů, z vlastních zdrojů i bio zemědělství. A když už tu budete, hned naproti leží Obora, naprosto nedotčený kus přírody s rybníkem a daňky, kam si můžete objednat třeba i piknik do trávy.

8 míst a akcí po celé republice: Resort Český les

2) Nobilis Tilia: Biodynamická zahrada s kavárnou na Vlčí hoře

Pokud vás tyhle prázdniny láká České Švýcarsko, nevynechte zahrady Nobilis Tilia na Vlčí hoře. Ve Vlčihorské zahradě postupně rozkvétají stovky květin a bylin. Prozkoumejte ji v různých ročních obdobích a sledujte, jak se ráz zahrady mění. Seznámíte se také s principy permakultury a biodynamiky, které nám pomáhají udržovat půdu i rostliny v dobré kondici. Odpočinete si ve stínu altánu a vody a nudit se nebudou ani děti. Zahrada je volně přístupná po celý rok. Vevnitř vás čeká milá Bylinková čajovna (a kavárna) s vynikajícími dortíky a prodejna Nobilis Tilia, kde si vše můžete očuchat a vyzkoušet.

8 míst a akcí po celé republice: Nobilis Tilia, Vlčí Hora, České Švýcarsko

3) Sonnentor: Sluneční trh, Čejkovice

Kam o víkendu na Jižní Moravě? V neděli 6. srpna se koná Sluneční trh v Čejkovicích, v areálu Sonnentoru. Česko-rakouská firma proslulá biočaji a biokořením dlouhodobě podporuje lokální farmáře, a tak si na první srpnovou neděli připravila Sluneční trh, kde najdete ty nejlepší produkty z blízkého i vzdálenějšího okolí. Zelenina, ovoce, keramika, drobné řemeslné i farmářské produkty. Kompletní seznam najdete zde.

8 míst a akcí po celé republice: Sonnentor, Čejkovice

4) Dotek Slunce: Líčení přírodní kosmetikou v Brně

Jestli stále hledáte funkční dekorativní kosmetiku, nebo jen potřebujete poradit s tím, jak se líčit, zapište si 29. června, případně 20. července do diáře. V centru Brna, v obchůdku Dotek Slunce, se bude konat líčení s vizážistkou vždy od 12:00 – 17:30. Vizážistka Slávka má oko a líčí naprosto božsky. Zbaví vás veškerých předsudků o přírodní dekorativce a pomůže vybrat ty správné odstíny. A takhle dokonale nalíčená vyražte rovnou na rande. Svůj termín si rezervujte tady.

8 míst a akcí po celé republice: Dotek Slunce, Brno

5) Levandulové slavnosti po celý červenec v Levandulém údolí

Znáte Levandulové údolí? Je to celoroční areál pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi a psy. Vždy sem můžete přijet ochutnat zdraví z bio Levandule Chodouňské, ubytovat se tu na pár dní, pochutnat si na obědě v levandulových polích či se zúčastnit mnoha z jejich seminářů. A v červenci se bude slavit každý den. Mrkněte, co vás v jednotlivé dny čeká za dobroty z bio bylinek a ovoce.

8 míst a akcí po celé republice: Levandulové údolí

6) Krajské vinobraní a dožínky na Kačině

Znáte biodynamické víno z Kutné Hory? Je vynikající. Pochází z vinařství z dlouhou historií a celé je certifikované značkou BIO a je držitelem i biodynamického certifikátu DEMETER. Jedinečné víno, ze kterého vám druhý den nehrozí bolehlav, si můžete vychutnat v sobotu 9. září na vinobraní a dožínkách na zámku Kačina. Dožínky oslavují konec žní a podporu farmářů, zemědělských podniků a zpracovatelů Kutnohorska.

8 míst a akcí po celé republice: Krajské vinobraní Kutná Hora

7) Polní květiny: Květinová farma nedaleko hory Říp

Nevoní vám květiny z běžného květinářství? Není divu, konvenčně ošetřované květiny, které k nám putují přes půlku planety, nemají často už ani svou typickou vůni. Proto je úžasné, že v Česku vzniká řada malým farem, které květiny pěstují bez kapky chemie a to od semínka.

A není nic kouzelnějšího, než k nim zavítat. Třeba Polní květiny je malá květinová farma nedaleko hory Říp, kde pěstují české řezané květiny a lze se k nim přihlásit na řadu workshopů. V létě si můžete užít Workshop vazba kytice. Projdete si farmu, nasbíráte květy a z nich si vytvoříte 2 vázané kytice přesně takové, jaké se vám líbí! Letní termíny i další workshopy najdete zde.

8 míst a akcí po celé republice: Polní květiny, hora Říp

8) Redlips Cocktail Vintage: Stylové vintage nákupy s proseccem v ruce

Jestli denně procházíte kolem Jiřáku, nebo se chystáte na výlet do Prahy, zajděte si na Baranova 6 do Redlips Cocktail Vintage obchůdku. Je to stylovka a majitelka Simona vám dokáže, že kvalitní kousky z módy nikdy nevyjdou. Najdete tu výběrové oblečení všech velikostí, objevíte tu jistě něco z přírodních materiálů i z dob dávno minulých, spoustu broží, kabelek, šátečků, bot a samozřejmě prvorepublikové fotografie, obrazy, ale i kávové sety, sety skleniček na víno, koňak a určitě i na prosecco. Konec konců, u Simony se vždycky nakupuje se skleničkou prosecca v ruce.

8 míst a akcí po celé republice: Redlips Cocktail vintage, Praha

Foto: Alena Pecháčková (cover), se svolením RedlipsCocktail Vintage.cz, Nobilis.cz, Sonnentor.cz, Levanduloveudoli.cz, Dotek-slunce.cz, Polnikvetiny.cz, vinokutnahora.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.
Zahraničí udržitelně
Lucie van Koten

Edinburgh udržitelně: U zdroje skotské kostky a skotské whisky.

Jestli se whisky začala dřív pálit v Irsku nebo Skotsku, na tom se historikové shodnout nedokážou. Tak či tak, pokud jste milovník whisky, bude se vám v Edinburghu líbit. Skotské metropoli však propadnete i v případě, že jste propadli kráse tartaru – tradičnímu kostkovanému vzoru, tolik typickému pro kilt (anebo pro tvorbu Vivienne Westwood). Tradiční skotskou kostku ze 100% vlny tu totiž najdete na každém rohu.

Read More »

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *